AKTUALNOŚCI

Serdecznie zapraszam wszystkich Nadzwyczajnych szafarzy naszej Archidiecezji do wspólnego przeżycia tegorocznych adwentowych dni skupienia.

Niech nasza wspólna modlitwa i Eucharystia będą dla nas wszystkich siłą do wzmożonej posługi w czasie Adwentu i Bożego Narodzenia. Jesteście dla swoich kapłanów, a zwłaszcza dla chorych u których posługujecie, wielkim wsparciem i radością niosąc im Jezusa Eucharystycznego.

Jak zawsze spotkamy się w pięciu kościołach naszej Archidiecezji, aby wspólnie modlić się w „Mocy Ducha Świętego”, prosząc go o potrzebne łaski dla każdego z nas. Wspólne nabożeństwo, Eucharystia, a następnie „spotkanie przy stole”, niech będą znakiem wielkiej wspólnoty, jaką tworzymy. Nasze wspólnotowe spotkania rozpoczynamy o godzinie 10.00.

WODZISŁAW ŚLĄSKI / JEDŁOWNIK
KOŚCIÓŁ P.W. MATKI BOŻEJ WSZECHPOŚREDNICZKI ŁASK
I ŚWIĘTEGO ANTONIEGO Z PADWY
23 LISTOPADA

---

TYCHY
KOŚCIÓŁ P.W. ŚWIĘTEJ MARII MAGDALENY
30 LISTOPADA

---

KATOWICE
KOŚCIÓŁ MARIACKI
P.W. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
7 GRUDNIA

---

KATOWICE
KOŚCIÓŁ P.W. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
I MATKI BOŻEJ UZDROWIENIA CHORYCH
14 GRUDNIA

---

RYBNIK
BAZYLIKA P.W. ŚWIĘTEGO ANTONIEGO Z PADWY
21 GRUDNIA

W dniu 14 października br. zmarł Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej Edward Szweda.
Jego pogrzeb odbędzie się 17 października o godzinie 10.00
w Kościele p.w. Świętego Wawrzyńca w Ligockiej Kuźni koło Rybnika.

Rodzinie zmarłego składamy najgłębsze wyrazy współczucia.
Ś.p. Edward był jednym z pierwszych ustanowionych w naszej Archidiecezji
Nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. 

Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

W imieniu księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca oraz organizatorów piekarskiego pielgrzymowania, bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy byli obecni na tegorocznej pielgrzymce Kobiet i Dziewcząt do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Wasza pomoc jak można było zauważyć była nieoceniona. Było nas 72, co w porównaniu z majową pielgrzymką mężczyzn jest liczbą o połowę mniejszą, ale daliśmy radę! I za to Wam wszystkim składam gorące podziękowania! Już teraz proszę, aby odpowiedzieć na przyszłoroczny apel organizatorów o zgłaszanie swojej obecności w Piekarach, aby móc "obsadzić" newralgiczne miejsca w których rozdawana jest Komunia Święta, aby każdy z uczestników mógł przyjąć Jezusa Eucharystycznego do swego serca, czy to na Rajskim Placu, czy też na Piekarskim Wzgórzu. 

Pozdrawiam
Olek Matusek